O firmě

Firma Fr. Hanák – klenotnictví je autorizovaný prodejce švýcarských renomovaných značek TISSOT, CERTINA, MAURICE LACROIX, FORTIS, LONGINES, TAG HEUER, RADO, MONTBLANC, PORSCHE DESIGN, OMEGA, BREITLING a ZENITH. Součástí nabídky jsou také zlaté, ocelové a především briliantové šperky francouzských či německých výrobců.

Motto firmy je osobní přístup, stálá kvalita a švýcarská přesnost.

Firma byla založena v roce 1990 a navázala na hodinářskou rodinnou tradici, která se datuje již od roku 1920 otevřením hodinářského obchodu v Brně na Minoritské ulici č. 8. Pod vedením současného majitele, pana Františka Hanáka, si firma uchovala tradici rodinné firmy a osobního přístupu k zákazníkům, ale také dokazuje, že díky profesionálně školenému personálu, či moderní tváří prodejen, je předním prodejcem švýcarských hodinek v ČR. Důležitou součástí prodeje je autorizovaný hodinářský servis, který se každoročně umisťuje na předních místech v celosvětovém hodnocení kvality.

Ocenění firmy Omega pro firmu Hanák za 10. nejlepší servis v celosvětové síti.

Historie Firmy

Rok 1920 Otevření hodinářství Fr. Vozdecký (děd nynějšího majitele) v Brně na Minoritské ulici


Rok 1990 Založení firmy Fr. Hanák – klenotnictví a otevření prodejny v centru Brna na ulici Rašínova 2. V nabízeném sortimentu nechybí již od začátku švýcarské značky TISSOT, CERTINA, LONGINES a OMEGA.


Rok 1995 Začlenění hodinářského servisu Fr. Hanák do celosvětové sítě autorizovaných servisních středisek


Rok 1997 Otevření další prodejny v centru Brna na ulici Josefská 1. Interiér prodejny byl navržen a vybaven ve spolupráci s návrháři firmy OMEGA. Sortiment hodinářských značek TISSOT, CERTINA, LONGINES, OMEGA je doplněn o briliantové šperky francouzských zlatníků z dílen GUY LAROCHE a LOUIS FERAUD.


Rok 2000 Rozšíření portfolia na prodejně Rašínova o značku TAG Heuer.


Rok 2003 Rozšíření portfolia na prodejně Rašínova o značku BREITLING.


Rok 2005 Expanze hodinářského servisu – vybudování samostatných prostor a vybavení moderními hodinářskými přístroji, tak aby hodinářská dílna splňovala přísná kritéria švýcarských výrobců hodinek. Hodinářský servis má vlastní recepci na příjem a výdej oprav v 1. poschodí na Rašínově ulici. V servise pracuje 5 každoročně školených hodinářů, 2 pracovnice administrativy a 2 pracovnice na recepci


Rok 2005 Modernizace prodejny Rašínova, která reagovala na potřeby zvětšení prodejní plochy a změnu stylu od klasického pultového prodeje k moderní otevřené prodejně. Díky použití moderních materiálů oceli a skla došlo k dokonalému sladění designu interiéru prodejny s luxusní image nabízeného sortimentu. Zprovozněním galerie v prodejně, se navíc vytvořilo intimní klidné místo pro větší pohodlí a soukromí i těch nejnáročnějších zákazníků.


Rok 2006 Rozšíření portfolia na prodejně Rašínova o značku MONTBLANC, která nabízí kolekce prestižních plnících per, hodinek s automatickým strojkem, stříbrných šperků a dalších doplňků.


Rok 2008 Rozšíření portfolia na prodejně Rašínova o hodinářskou značku PORSCHE DESIGN, taktéž švýcarské produkce


Rok 2009 První vydání vlastního časopisu „TIME EXPLORER“, který přináší informace o aktuálních novinkách v hodinářském, šperkařském a módním světě a dále poodhaluje zajímavosti hodinářského umění.


Rok 2010 Rozšíření portfolia na prodejně Rašínova o značku ZENITH, švýcarskou manufakturu s legendárním strojkem El Primero.


Rok 2013 Otevřena nová prodejna v centru Brna na Masarykově ulici.