Certina

Založeno roku 1888

Hodinářská firma Certina byla založena v roce 1888 ve švýcarském městě Grenchen a v současnosti se výroba odehrává v sousedním městě Le Locle. Tato značka přináší spolehlivé hodinky špičkové kvality z oceli a titanu, se safírovými sklíčky. Hodinky Certina jsou oblébeny pro svou vysokou odolnost proti poškození při velkých změnách teplot, a pro svou voděodolnost díky konceptu DS zejména při extrémních sportech.

Pod vedením Hanse a Erwina Kurtha dosáhla na počátku dvacátáho století společnost mnoha prestižních úspěchů a stala se tak jednou z nejrespekto­vanějších hodinářských společností ve Švýcarsku.

Firma se zpočátku věnovala výrobě hodinkových strojků. Dnes používá Certina špičkové švýcarské strojky ETA, především v quartzovém provedení.Top medely Certina jsou ale osazeny mechanickým automatickým strojkem Valjoux nebo Valgranges. Podíl mechanických strojků vůči bateriovým se neustále zvětšuje. V roce 1959 představila svůj DS system – double security – znamenající dvojitou ochranu. Tímto systémem se stávají hodinky mimořádně dobře vodotěsné a mnohem lépe odolávají nárazům. Hodinky Certina mají zesílené safírové sklo a zadní víčko. DS Concept je patentem Certina.

V roce 1970 ve spolupráci s Americkým námořnictvem (US Navy) byl DS2 testován a používán v hloubce 1000m pod mořem. Modelové řady jako DS Podium, DS First, DS Action nebo DS Rookie a další jsou nositeli tohoto konceptu. Od roku 2010 Certina používá u dámských modelů DS First Lady kombinaci materiálů keramiky a oceli a tím se řadí mezi několik značek, které tento problém technologicky zvládají.

V současné době jsou dámské a pánské náramkové hodinky této značky spojeny s motocyklovými a automobilovými sporty. Nejprve to byla oficiální časomíra motocyklových sportů, až do roku 2005. Certina se poté rozhodla stát se oficiálním partnerem Sauber Petronas F1 týmu.

Věrni své filozofii se Certina vždy snažila o vynikající estetické inovace a vysoké nároky na své sportovní hodinky (DS Cascadeur).

Zpět na značky.

Certina
doporučuje:


DS 1


DS podium


DS first lady