Longines

Založeno roku 1832

Všechny hodinky značky Longines nabízejí unikátní kombinaci preciznosti a elegance tak, jak uvádí reklamní slogan „Elegance je postoj“. V současné době jde o hodinářskou firmu, která používá nejstarší registrované logo. Firma proslula hlavně hodinkami, orientovanými na leteckou veřejnost, ale také vyrábí jedny z nejtenčích hodinek – Longines La Grande Classique.

První stopy společnosti Longines pocházejí z roku 1832, kdy začal ve švýcarském Saint-Imier podnikat hodinář Auguste Agassiz. V roce 1852 se k firmě připojil jeho synovec Ernest Francillon, který o několik let později firmu od strýce převzal. V roce 1866 zakoupil dva sousedící pozemky v místech, kterému se v místním francouzském dialektu říkalo „Les Longines“. Zde postavil továrnu, kde se od roku 1867 dodnes vyrábí hodinky Longines. Ve firmě ještě v roce 1867 vyrobili první vlastní strojek. Francillon byl první, kdo uvedl na trh kapesní hodinky, natahované korunkou – všechny ostatní ještě používaly klíček. Za svůj vynález byl oceněn na Světové výstavě v Paříži.

Značka Longines byla vždy na předních místech v technologických inovacích. V roce 1969 jako první na světě nabídla elektronické quartzové hodinky, tzv. Longines Ultra-Quartz, které se později staly základem pro nejtenčí quartzové hodinky na světě (r.1979). Na tyto úspěchy navazuje současná modelová řada La Grand Classique, která je charakteristická elegancí a decentním provedením hodinek. V roce 1912 značka Longines uvedla do provozu zařízení, fungující na jednoduchém principu vodícího drátu, které na začátku a konci závodů spustilo a zastavilo měřící mechanismus. Díky tomu se stala společnost oficiální časomírou pro mnoho sportovních událostí, včetně olympijských her. Do sportovní kolekce patří modelové řady HydroConquest, Conquest, Grande Vitesse a Longines Admiral.

Naopak s letectvím je spojena kolekce Heritage, především model Lindbergh Hour Angle Watch.

Hodinářskou tradici zastupují hodinky z kolekce Longines The Master Collections a Evidenza. Již zmíněnou elegantní část kolekce doplňují obdélníkové Dolce Vita a poměrně nová Prima Luna.

Zpět na značky.

Longines
doporučuje:


Dolce Vita


La Grand clasique


Master Collection