Maurice Lacroix

Založeno roku 1961

Poměrně mladá švýcarská značka Maurice Lacroix, která teprve v roce 1975 uvedla na trh svoji první kolekci. Vyrábí pánské i dámské hodinky různých stylů pod heslem „Klasika zítřka“. V roce 2006 Maurice Lacroix zahájila novou etapu své historie výrobou prvního vlastního strojku – Masterpiece a dokonce vývojáři firmy se dnes mohou pochlubit pěticí vlastních, velmi komplikovaných strojků.

Společnost Maurice Lacroix je jednou z nejmladších firem, které se díky pilné práci podařilo během relativně krátké doby vyšvihnout mezi hodinářskou elitu.

Značka Maurice Lacroix byla nejdříve představena v sousedním Rakousku. V roce 1976 vstoupila na španělský trh, v roce 1978 v Itálii a v roce 1980 se vydala do Singapuru a Hong Kongu. V domovském Švýcarsku byly první hodinky Maurice Lacroix k mání až v roce 1983 a do Spojených států pronikla značka v roce 1985. I když má společnost Maurice Lacroix ve své nabídce i sportovněji laděné kusy ( řady Diver a Sport z kolekce Miros), rozhodla se soustředit nejvíce sil do rozšiřování modelové řady Masterpiece, která nabízí klasické linie, doplněné lety prověřenými komplikacemi, ke kterým patří retrográdní kalendáře, ukazatele měsíční fáze či skeleton. Tím se hodlá odlišit od módních značek na trhu a usadit se pevně v segmentu tradičních a luxusních hodinářských firem. To samozřejmě obnáší tu nejvyšší kvalitu zpracování, součástek i vývoje. Maurice Lacroix si přitom zároveň klade za cíl dostupnost co nejširšímu spektru zákazníků. Už v roce 2006 firma prohlásila, že se bude snažit o co nejrychlejší přechod na to, aby své hodinky dokázala do posledního šroubku vyrábět sama. Tento nesnadný úkol si každý výrobce dovolit nemůže.

Zpět na značky.

Maurice Lacroix
doporučuje:


Les Classiques


Masterpiece