Omega

Založeno roku 1848

Jedna z nejstarších a nejznámějších značek, která již od roku 1848 produkuje nezaměnitelné hodinky, symbol švýcarské spolehlivosti. Omega Seamaster vzniky po 100 letech od vzniku – jako první vodotěsné hodinky. Následovaly hodinky na zápěstí amerických kosmonautů na Měsíci – Omega Speedmaster. Manufakturní orientaci značky prezentuje DeVille Hour Vision s vlastním strojkem Cal. 8500 a inovací Co-Axial.

Předchůdce jednoho z nejznámějších symbolů švýcarského hodinářství založil v roce 1848 v La Chaux-de-Fonds třiadvacetiletý Louis Brandet. Ten nakupoval součástky od místních řemeslníků a sestavoval z nich kapesní hodinky natahované klíčkem. V lednu roku 1880 se celá firma přestěhovala do malé továrny v Bielu, kde mohla najít více zaměstnanců. Zde sídlí dodnes. O úspěch a pokračování vývoje se postaraly první sériově vyráběné kalibry Gürzelen, Labrador a Cal. 1894.

Značka Omega se také objevuje na olympiádách jako výrobce časomíra. Poprvé to bylo v roce 1932, na letních hrách v Los Angeles. V roce 2012 Omegu čeká Londýn.

K podpoře vodních sportů a význačných plavců Omega připravila modelovou řadu Seamater s vodotěsností 300M, nyní inovovanou Seamaster Planet Ocean s extrémní hodnotou 600M a možností používat všechny funkce i pod vodou.

Další oblastí je kosmonautika, hodinky Omega Speedmaster Professional jsou téměř povinnou výbavou všech profesionálních astronomů i ostatních obdivovatelů nekonečného vesmíru. Hodinky označované též jako “Moonwatch” byly představeny v roce 1957 a zúčastnily se nejen prvního výstupu člověka do vesmíru, ale i přistání na Měsíci. Při významných výročích dobývání vesmíru značka Omega pravidelně představuje speciální limitované edice těchto hodinek – jedna z posledních s číselníkem vyrobeným z meteoritu.

Hodinářské inovace započaly novodobě patentem Co-Axial, který zpřesňuje chod hodinek a také rozšiřuje záruku na hodinky o 1 rok. Dalším krokem byl vlastní strojek Caliber 8500, který je v současné době osazován do stále většího procenta modelů, jak De Ville Hour Vision, tak Seamaster Aqua Terra. Omega začala úspěšně používat křemíkový vlásek setrvačky – SI14, absolutně odolný vůči magnetismu.

Společenskou část produkce reprezentuje modelová řada Constellation a novinka roku 2011 dámská řada Ladymatic, špičkového designu výhradně s mechanickým strojkem.

Zpět na značky.

Omega
doporučuje:


Constelation


Seamaster


Speedmaster