Rado

Založeno roku 1957

Pro společnost Rado je rozhodující rok 1957, kdy začala vyrábět hodinky z HI-TECH materiálu, kterým byl zpočátku tvrdokov (Hardmetal). Firma při výrobě svých hodinek vychází z předpokladu, že jedině vysoce kvalitní a odolné materiály si mohou uchovat svůj dokonalý vzhled. Později Rado jako první použila pro výrobu hodinek keramiku, do té doby těžko zpracovatelný materiál.

Firmu původně pod názvem Schlup & Co. založili bratři Fritz, Ernest a Werner Schlupovi ve svém rodném městě Lengnau roku 1917. Firma se živila výrobou strojků a součástek pro širokou síť nezávislých hodinářů, kteří si je upravovali a používali je do vlastních hodinek.

Hlavní zlom přišel ve chvíli, kdy se do rodinné firmy přiženil v roce 1947 Paul Luthi. Postupně zastával důležitější manažerské posty a v roce 1957 firmu převzal úplně a dal jí nový název Rado. Již v roce 1962 se díky prvním nepoškrabatelným hodinkám zapsala tato značka do historie hodinářství. Do běžné oceli byl přidán wolfram či karbidy titanu a pouzdro bylo vyráběno v oválném tvaru, aby se co nejvíce předešlo odštípnutí podél ostrých hran. Výsledkem byl model Dia-Star.

Firma Rado investuje mnoho energie do vývoje nejnovějších technologií a specializuje se na nepoškrábatelné materiály, jako jsou například high-tech keramika, diamant, karbid, safírové sklo atd. Díky těmto materiálům jsou hodinky značky Rado nejen vysoce odolné proti vnějšímu poškození, šetrné vůči pokožce a maximálně pohodlné pro uživatele, ale mají především neuvěřitelné charisma. Sem se řadí modelová řada Ceramica a později již anatomické tvary v inovované řadě Sintra. Vše za použití keramiky.

Jedním z důkazů nekončící snahy o pokrok je být špičkový model V10K: je prodáván jako nejtvrdší hodinky, které můžete koupit. Je vyráběn ze syntetického diamantu.

V současnosti jsou stále aktuální nové materiál, kdy dochází ke kombinaci keramiky a plastu. Výsledkem jsou odlehčené modely Rado True.

Klasický materiál – ocel, používají hodinky z modelové řady Integral a Centrix.

E-shop: http://hodinkyhanak.cz/

Zpět na značky.

Rado
doporučuje:


Sintra


True Jubilé


Ceramica