TAG Heuer

Založeno roku 1860

Švýcarskou značku Tag Heuer dodnes řídí ve funkci čestného prezidenta potomek zakladatele, Jack Heuer. Produkce se soustředí především na chronografy, které jsou z historického důvodu těsně spjaty s motorismem – Tag Heuer Monaco, Monza nebo Autavia. Nyní značka pracuje na zdokonalování strojků – jak můžeme pozorovat u celé řady Grand Carrera RS nebo technicky vyspělém Caliber S.

Už devět let po založení si Edouard Heuer patentoval kapesní hodinky natahované pomocí korunky a v roce 1889 získala společnost za kapesní chronografy stříbrnou medaili na Pařížské světové výstavě. Od začátku motorismu se Heuer orientoval na řidiče a v roce 1911 si patentoval první chronograf vestavěný do přístrojové desky vozu. Roku 1914 představila firma první chronograf umístěný do náramkových hodinek. Jelikož šlo o přestavbu kapesních chronografů, korunka se nacházela na pozici 12. O dva roky později přišel Heuer na trh s prvním přístrojem na světě, schopným měřit čas s přesností na setiny sekundy – Micrograph. Na měření této přesnosti jsou zaměřeny i další modely se strojkem Caliber S (Link, Aquaracer) nebo zástupce s mechanickým strojkem Tag Heuer Grand Carrera Caliber 36 RS.

Do základního segmentu značky patří cenově velmi dostupné Formula 1, v dámském provedení s brilianty nebo pánském ve sportovnějším vzhledu. K zástupcům vodotěsných hodinek patří Aquracer s inovovanou lunetou s kaučuku.

Manufakturní strojek, který je nyní představen, kompletně navržen a vyroben v továrně Tag Heuer, dostal označení Caliber 1887 a je osazen do legendárních hodinek Tag Heuer Carrera Chronograph.

Zpět na značky.

TAG Heuer
doporučuje:


Aquaracer


Carrera


Monaco