Tissot

Založeno roku 1853

Značka Tissot se objevila již v roce 1853, kdy společnost založil Charles Tissot a jeho syn ve švýcarském městě Le Locle. Cílem tohoto předního výrobce tradičních švýcarských hodinek je nabídnout širší veřejnosti širokou paletu kvalitních náramkových hodinek za přijatelnou cenu. Od roku 2002 nalezneme v nabídce unikátní model Tissot T-Touch, hodinky ovládané přes dotykové sklíčko.

Celá dlouhá historie společnosti je provázena snahou o inovace. Tissot byl jedním z prvních, kdo zahrnul do svých hodinek ochranu proti magnetismu, jako první vyrobil celoplastové hodinky (Idea 2001), hodinky ze dřeva (WoodWatch) či kamene (StoneWatch).

Moderní historii společnosti určuje série T-Touch, kdy vlastně poprvé seriózní švýcarská firma začala vyrábět hodinky vybavené teploměrem, tlakoměrem, kompasem a výškoměrem. Každý model této série je určen pro určitý druh aktivity. T-Touch Professional využijí sportovní dobrodruzi, zatímco Navigator 3000 je určen lidem, kteří jsou neustále v pohybu skrze časová pásma. Řada T-Touch dala také impuls pro vznik modelu pro milovníky potápění Sea-Touch. Zajímavostí je ovládání funkcí dotykovým sklíčkem.

Ambasadory společnosti jsou dnes například fotbalista Michael Owen, spojený s modelovou řadou PR100 a PRC200 a závodníci MotoGP Nicky Hayden a Thomas Lüthi či řidička série Nascar Danica Patrick, které spojují hodinky Tissot T-Race v limitovaných edicích umístěné v moto-přilbě.

Firma se věnuje také ženám, pro které jsou určeny modelové řady čistě dámského charakteru. Mezi nejoblíbenější patří Tissot Generosi, Six-T nebo T-Wave. Kombinace briliantů s perleťovým číselníkem je velmi elegantní.

Zpět na značky.

Tissot
doporučuje:


Herritage


Touch

Sport