Zenith

Založeno roku 1865

Společnost Zenith založil v roce 1865 dvaadvace­tiletý Georges Favre-Jacot. Od počátku se výroba soustředila na zdokonalování strojků a díky tomu získal Zenith na 1500 cen v oboru hodinářského průmyslu. Vše vrcholilo vývojem vlastního stroje s frekvencí setrvacky 36000 kyvů/hodinu, který dostal legendární název EL PRIMERO a je používán dodnes.

Teprve dvaadvacetiletý Georges Favre-Jacot podniknul ve své době průkopnický tah a všechny odborníky, kteří se podíleli na výrobě hodinek soustředil pod jednu střechu. Tím se Zenith stal jednou z prvních skutečných manufaktur ve Švýcarsku. Na špičku hodinařiny se zařadil svým legendárním strojkem El Primero v roce 1969.Tento věhlasný kalibr se od té doby se stal jedním z nejvyhledáva­nějších automatických strojků na světě. A právě kalibr El Primero umožnil Zenithu přežít quartzovou revoluci, protože dodával strojky mnoha firmám včetně Rolexu pro model Daytona.

Nová éra Zenithu přišla v roce 2004, kdy do společnosti vstoupil Thierry Nataf Jednou z prvních změn, které udělal, bylo zavedení koncepce Open Heart, která umožňuje skrze otvor v číselníku průhled na vnitřnosti kalibru El Primero. Hodinky jsou následně doplněny funkcemi jako měsíční fáze, ukazatel rezervy chodu, zdvojené datum a samozřejmě chronografem. Oproti tomu stojí velice jednoduché hodinky určené těm, kteří hledají decentní společenský doplněk – jednoduchý 3 ručkový strojek Elite v modelech Ultra Thin nebo Captain. První jmenovaný patří mezi nejtenčí hodinky na světě. V nabídce Zenith je možné nalézt i takové speciality jako je Tourbillon v kombinaci s chronografem a ukazatelem data.

Zpět na značky.

Zenith
doporučuje:


El Primero

Heritage

Ultra Thin Lady