Breitling

Založeno roku 1884

Kde létají rychlé stroje, tam je přítomna značka Breitling. Mnoho zápěstí pilotů zdobí „nástroj pro profesionály“ – jak praví firemní slogan. Z produkce ve švýcarském Grenchenu odchází 100% hodinek s certifikátem přesnosti C.O.S.C. (Chronometr). Většina modelů je s automatickým chronografem. Posledním klíčovým momentem je výroba manufakturního strojku Caliber Breitling 01.

Od založení v roce 1884 sídlí firma v La Chaux-de-Fonds. Pod vedením syna zakladatele Gastona Breitlinga dodávají první palubní hodiny se stopkami (chronografy) vojenským pilotům. V roce 1923 představili první hodinky s nezávislým tlačítkem chronografu a v roce 1934 pak přichází druhé tlačítko, umožňující nulování sčítačů (dnes tyto vlastnosti považujeme za samozřejmé). Později se na hodinkách Breitling Navitimer objevilo logaritmické pravítko, které ocenili zejména piloti, kteří si na těchto díky němu dokázali vypočíst délku doletu letadla, potažmo spotřebu paliva. Tento prvek je v současnosti jedním z charakteris­tických znaků. Dnešním potřebám pilotů vyhovují spíše digitální funce, integrované do modelů Aerospace, Emergency nebo Chronospace. Důležitou roli hraje zobrazení času druhého časového pásma (GMT / UTC), který lze řešit i mechanickým způsobem – např. model World.

Breitling vyrábí pouzdra hodinek výhradně z masivních kovů a používá prakticky tři nejlepší materiály – chirurgickou ocel 316L, lehký antialergický titan a 18kt zlato.

Švýcarské strojky ETA nejvyšší kvality, které jsou dodávány do továrny v základní verzi jsou následně upraveny a rozšířeny dle technických požadavků. Breitling produkuje celou svou kolekci s certifikátem C.O.S.C., takže majitel má jistotu, že na zápěstí má nejpřesnější mechanické hodinky, jaké lze vyrobit. Nové modely jsou již osazeny vlastním strojkem Caliber 01, který má rezervu chodu 75 hodin, integrovaný chronograf, vylepšenou aretaci stopek a několika dalších patentů.

Zesílené safírové sklo je samozřejmostí. Je mírně vypouklé pro lepší čtení času a zároveň opatřeno antireflexní oboustrannou vrstvou, která chrání barvu číselníku před UV zářením a pohlcuje přímé světlo. Pro extrémní podmínky jsou určeny rekordně vodotěsné hodinky Superocean, Seawolf a Avenger. Breitling nezapomíná ani na ženy, kterým je věnována kolekce Galactic v různých velikostech pouzdra a osazení automatickým či bateriovým strojkem.

Zpět na značky.

Breitling
doporučuje:


Chronomat


Navitimer


Superocean Héritage