Top Time Classic Cars Tourbillon

19. 12. 2023

Breitling představuje Top Time Classic Cars Tourbillon

Breitling doplňuje své přesné chronografy s velkými komplikacemi již od 40. let a nyní na tuto tradici navazuje přidáním tourbillonu do Top Time Classic Cars kolekce, série, která oslavuje Ford Mustang, Chevrolet Corvette a Shelby Cobra. Top Time B21 Claccis Cars Chronograph Tourbillon je nyní symbolem rychlosti a zároveň oslavou odkazu Breitling jako průkopníka v žánru luxusních sportovních chronografů.

Top Time B21 Classic Cars Chronograph Tourbillon je vybaven stejným kalibrem Breitling 21, který debutoval loni v Premier  Tourbillon Breitling. Byl vyroben ve spolupráci s výrobcem speciálních strojků – Manufacture La Joux-Perret. Výroba tohoto strojku byla výjimečná tím, že jeho vývoj spojil neobvyklé, a to torubillon s chronografem, aby byly hodinky opravdu výrazně Breitling. A je to také poprvé, kdy švýcarská hodinářská společnost představila tourbillon v kolekci Top Time a bude kombinován s některými exotickými materiály: kombinace bronzu, keramiky a titanu pro pouzdra a ořechovou dýhou na jednom z číselníků. Tyto modely jsou nejlepším vyjádřením odborných znalostí společnosti Breitling ve výrobě přesných hodinek, které kombinují funkčnost se sofistikovaným stylem. Stejně jako vozy, které zastupují, i Top Time B21 Classic Cars Chronograph Tourbillon je o designu a motoru.

Ford Mustang

Shelby Cobra

Chevrolet Corvette

STYL A RYCHLOST

Kolekce Top Time byla představena v 60. letech minulého století, aby splnila požadavky lidí s aktivním životnímm stylem.  Zakladatel třetí generace Willy Breitling chtěl vytvořit nekonvenční chronograf, který by byl více zaměřený na styl než tradiční hodinky. Nazval je Top Time a bylo to stejně tak o tom, jak se dobře bavit, jako o tom, jak udávat čas. V průběhu let se Breitling spojil s americkými výrobci klasických sportovních vozů, aby zachytil smysl pro energii a nadšení, která charakterizovala 60. léta. Dnešní kolekce Top Time Classic Cars se skládá z aktualizované spolupráce s Ford Mustang, Chevrolet Corvette a Shelby Cobra. Design je moderní retro s hřibovitými tlačítky chronografu a tourbillonem na 12. hodině.  Na 6. hodině je čítač minut chronografu (tvar je zčásti kruh, zčásti čtverec), který je odkazem na staré měřící přístroje na palubní desce. Vnější luneta je tvořena stupnicí tachymetru.

SEZNAMTE SE S KLASICKÝMI AUTY

Top Time B21 Ford Mustang má 43mm bronzové pouzdro s titanovým víčkem a zelený číselník, který ladí s barvami první generace Fordu Mustang, která byla vyráběna v letech 1964 až 1974. Byl to vůz, který skutečně zachytil ducha volnosti 60. let.

Top Time B21 Shelby Cobra má 44mm černé keramické pouzdro s titanovým víčkem, korunkou, tlačítky i sponou. Modrý číselník odpovídá nátěru vozu, který v roce 1962  vytvořil vítěz Le Mans Carroll Shelby, který zkombinoval lehký podvozek britského stylu se silným a spolehlivým americkým motorem.

Top Time B21 Chevrolet Corvette má 44mm keramické pouzdro s titanovým zadním víčkem, korunkou, tlačítky i sponou. Číselník z ořechového dřeva a perforovaný kožený závodní řemínek jsou poctou volantu a palubní desky legendárního Chevy Corvette „Sting Ray“ ze 60. let.

Breitling spolupracoval s výrobcem speciálních strojků Manufacture La Joux-Perret na vývoji B21. Kalibr B21 funguje na frekvenci 28 800 kyvů za hodinu (4 Hz), s rezervou chodu 55 hodin. Jedná se o COSC certifikovaný chronometr. Tourbillon obsahuje vyvažovací kolo, vyvažovací pružinu a otočnou klec. Celá tato sestava se uvádí do pohybu a účinně ruší vliv gravitační síly, která dokáže ovlivňovat přesnost hodinek v různých polohách. Top Time B21 Classic Cars Chronograph Toubillon je voděodolný 100 M má 5letou záruku. Jinými slovy, veškerý styl, síla a výkon, který byste očekávali od luxusní klasiky.